Informace k možnosti návrhů vlastních témat a vedoucích závěrečných prací (týká se 2. ročníku)

Pátek 7. říjen 2022, 14:44

Vážené studentky a studenti 2. ročníků EMS a KHO,

s ohledem na dotazy k zápisům na závěrečné práce na KEMS sdělujeme:

Organizace zápisů je popsána v pokynu VK, bod 1.3 zde https://kems.upol.cz/studium/statni-zaverecne-zkousky/pokyny-vedouciho-katedry/

K realizaci třetího odstavce bodu 1.3 (návrh vlastního tématu a vedoucího práce) z organizačních důvodů platí zveřejněním této informace následující prováděcí pokyny:

Studenti musí s vybraným vedoucím práce osobně projednat návrh tématu práce.

Pokud vedoucí s návrhem vyjádří souhlas, odešle student/studentka ze své upol adresy email doc. Jaroslavě Kubátové, a zároveň do kopie emailu uvedou vedoucího katedry dr. Kročila a vybraného vedoucího práce.

Obsahem emailu bude téma práce, na němž se studenti s vedoucím domluvili.

S ohledem na to, že 15. 10. není pracovní den, musí být email ze strany studenta odeslán nejpozději 13. 10. 2022.

Doc. Kubátová studentům 14. 10. sdělí, zda jsou k navrženému vedoucímu zařazeni (vedoucí mají určené maximální počty vedených prací). Rozhodující je čas odeslání emailu ze strany studenta.

Nedodržení kterékoliv části těchto pokynů znamená nezařazení studenta k navrhovanému vedoucímu.

Očekává se, že vlastní téma ZP a vedoucího navrhují studenti s mimořádným motivem takové téma zpracovat, např. s ohledem na své profesní působení. Vysoce motivovaní studenti a studentky si jsou zpravidla schopni informace sami na webu katedry přečíst a řídit se jimi, a již jsou s vedoucím práce domluveni.

Ostatní studenti a studentky (výrazná většina) vyčkají, prosíme, otevření zápisu na ZP – viz druhý odstavec bodu 1.3 citovaného pokynu. Informace budou zveřejněny kolem 20. října a předpokládaný termín otevření zápisu je 28. října.

Členové KEMS vedou práce na témata odpovídající jejich odbornému zaměření – podrobněji viz  http://bit.ly/okruhy_zp_KAE V tomto dokumentu je též uvedeno, kdo z vedoucích má již kapacitu pro vedení prací obsazenou.